Klinika Maja vraća optimizam u borbi protiv glaukoma. Urađeno 1.000 pregleda

glaukom

Prvog dana Svetske nedelje borbe protiv glaukoma Klinika Maja je otvorila svoja vrata na obe lokacije. Cilj je bio da se ukaže na značaj pravovremenih očnih pregleda u dijagnostikovanju glaukoma koji danas predstavlja vodeći uzrok slepila u svetu.

Društveno odgovorna akcija nazvana Dan otvorenih vrata održana je u nedelju, 12. marta, u vremenu od 12 do 18 sati i obuhvatala je besplatan pregled očnog dna i besplatno merenje očnog pritiska.

Vladalo je veliko interesovanja, poruka o opasnosti glaukoma je stigla i šire, a dežurne ekipe očne bolnice i na lokaciji Poliklinike Maja su pregledale čak 500 pacijenata, što je ukupno 1.000 pregleda. Tokom pregleda je kod svakog trećeg do četvrtog pacijenta pokazana sumnja na glaukom.

glaukom

“Značajan dogadjaj je za nama. Ne želimo da dozvolimo da neko u 21. veku oslepi zbog glaukoma jer danas postoje jasno definisani dijagnostički i terapijski postupci koje mi ovde poštujemo i primenjujemo.

Tokom otvorenih vrata smo uradili brojne preglede, ali i edukovali, poslali poruku i informisali, sve je to mnogo važno u borbi protiv glaukoma” – istakla je doc. dr Maja Živković.

Podsećamo da se Svetska nedelja borbe protiv glaukoma obeležava od 12. do 18. marta ove godine. Prema proceni Svetske zdravstvene organizacije, 105 miliona ljudi boluje od ove vrste optičke neuropatije, dok je čak 5 miliona ljudi slepo zbog glaukoma. Glavni razlog tome, jeste što se pacijenti kasno jave oftalmolozima.

Pročitajte detaljnije o bolesti glaukoma.

glaukom

U cilju pravovremenog lečenja i redovnog posećivanja oftalmologa, Klinika Maja je svima koji su se odazvali pozivu podelila vredne vaučere.

Svi učesnici akcije dobili su 20% popusta na sve oftalmološke i dijagnostičke usluge, koji mogu iskoristiti do kraja marta 2023. u Klinici Maja i Poliklinici Maja. Izveštaj koji se tog dana delio važi kao vaučer i kako bi pacijent ostvario popust, biće potrebno samo da izveštaj ponese sa sobom i da termin zakaže.

glaukom

Tim stručnog osoblja stoji na raspolaganju za sve potrebne odgovore, kao i za zakazivanje termina putem telefona:

018 530 541 i 065 25 72 151